Něco o historii chataření a naší konstukci

Češi chataření milují

Nejdřív jsme na ně jezdili za dobrodružstvím, potom jsme do nich začali utíkat. Češi milují chaty a chalupy. Nejprve jsme si vystačili s dekou, později se stanem a nakonec jsme začali stavět dřevěné sruby.

Už za první republiky se obliba nedělního odpočinku v přírodě stala masovou a sloužila především lidem z městských aglomerací k aktivnímu odpočinku v přírodě a pobytu na zdravém vzduchu. Češi si chataření zamilovali. Naučili se opékat buřty a využili tak příležitosti k rekreaci, která nikdy předtím nebyla. Alespoň ne pro široké vrstvy.

Jak šel čas

Za monarchie si odpočinek mimo město mohli dovolit jen ti nejbohatší. Cesta na chatu se navíc po roce 1968 proměnila v možnost, jak uniknout z reality a odpočinout si. Polistopadové změny postupně proměnily naši společnost v ryze kapitalistickou a odpočinek v naší krásné přírodě jsme postupně vyměnili za dovolenou v cizích zemích i v nejvzdálenějších koutech světa.

Chataření se dostalo do hlubokého úpadku a mnoho krásných staveb zestárlo. Mnoho se dokonce rozpadlo. Až současná světová pandemie snad konečně otevře oči všech obyvatel celé planety. Konečně se snad vrátí opět k přírodě a budou ji muset pomalu a lopotně vracet tam, kde ji opustili. Proto věříme, že dojde k masové renezanci způsobu života, a že se změní i způsob bydlení.

naše nabídka

Nabízíme všem lidem, kteří o to stojí, dostupné bydlení v cenově dostupných stavbách. Zaměřili jsme se na stavby zahradních chat zastavěné plochy do 25 m2 a výšky max. 5 m. Tyto stavby nevyžadují stavební povolení. Hlavní nosný stavební systém z masívních dřevěných rámů umožňuje realizovat tyto stavby na malých pozemcích i v těžko přístupných lokalitách.

Máme v nabídce stavby typové a samozřejmě jsme připraveni pro Vás vypracovat i chaty větších rozměrů i nadstandardní varianty. Pro náročnější klienty jsme připraveni zpracovat jednoduché studie, které budou nabízet dispoziční řešení a budou reagovat na požadavky územní architektury, např. i ve Chráněných krajinných oblastech.

Nabídneme Vám dodávku jak samotného skeletu stavby, tak i dalších stavebních prací nutných k dokončení hrubé stavby anebo stavby na klíč. Cenová nabídka a harmonogram výstavby je součástí studie stavby.

Jak je naše konstrukce řešena

Hlavní předností našich staveb je difúzní prostupnost konstrukce, kterou zajišťuje tepelná izolace z ILB (izolační litý beton – polystyren beton) ve variabilní (volitelné) tloušťce stěny. Fasádní a vnitřní stěnové plochy obkládáme výhradně z masivu a opatřujeme olejovými, nebo voskovými nátěry. Na konečné realizaci stavby se vždy dohodneme ve stavební studii.

POSTUP VÝSTAVBY

- Zemní práce

- Základy

- Základový rám

- Hlavní rámová konstrukce

- Zastřešení

- Výplně otvorů

- Tepelná izolace

- Podlahy

- Volitelná výbava

- Instalační rozvody

- Vytápění

- Koupelny a toalety

- Kuchyně a nábytek

- Terasy a markýzy

- Zahradní doplňky

- Oplocení